Čarovné světlo svíček

Svíčky nám krátí dlouhé večery, neboť soumrak se vkrádá do příbytků už v pozdním odpoledni. Za nekonečných zimních večerů zapalujeme svíčku, aby nás její plamínek vyvedl z temnot zimy. Proti tmě bojujeme světlem. K času vánoční pohody neodmyslitelně patří atmosféra provoněná svíčkami s aromatem skořice, hřebíčku či vanilky.
čajovky kolem svíčky
Plamenu svíčky se přičítá kouzelná moc. Není náhodou, že nás živé světlo svíce fascinuje a plamínek, který přitahuje náš pohled, může sloužit i pro účely meditace.  Jednoduchým způsobem z něj můžete věštit budoucnost. Barevná symbolika se liší podle pramenů, ze kterých čerpáte. Například červená barva představuje zdraví a lásku, zelená hojnost a prosperitu včetně financí, světle modrá uzdravování, bílá je symbolem čistoty a víry. Barvu vybírejte spíše intuitivně, podle toho, jak na vás působí. Pokud si nejste jisti barvou, při věštění nikdy nemůžete chybit, pokud sáhnete po tenké, bílé, asi 10 cm dlouhé svíčce.
větvička u svíčky
Vezměte si novou svíčku a zapalte ji v místnosti bez průvanu. Předpokladem úspěchu je klidné rozpoložení a dokonalé soustředění. Zavřete pevně oči, zaměřte se na svůj dech, odežeňte všechny dotěrné myšlenky a tiše vyslovte své přání. Otevřete oči a pozorujte plamen svíčky. Klidný, jasný plamen je dobrým znamením. Čím vyšší je plamen, tím více energie proudí směrem ke splnění vašeho přání, nízko hořící plamínek značí, že se budete muset obrnit trpělivostí. Tančící plamen v sobě skrývá vysokou, ale poněkud chaotickou energii, znamená to úspěch s komplikacemi. Modrá a bílá barva plamene je znakem toho, že vaše magie je napojená na duchovní síly. Červená a žlutá barva plamene znamená, že vaše kouzlo napájí spíše světská, ale stále dostatečně silná energie.
plamínky svíček
Ať už s magií nebo bez ní, měkké světlo svíčky nejlépe vyčaruje kouzlo Vánoc.  Až budete procházet mezi stánky na vánočních trzích, nezapomeňte, že kromě punče dodá vánoční náladu také některá z pestrých či vonných svíček.